Cart: zł 0.00 0

Jak dobrać gogle narciarskie?

Gogle to podstawowe wyposażenie każdego narciarza, ponieważ chronią oczy oraz poprawiają widoczność w górach.

Kilka praktycznych rad:
– Nigdy nie dobieraj gogli do koloru kurtki!
– Nie kupuj gogli bez przymierzenia ich do swojego kasku.
– Najlepiej kupuj w zestawie: kask i gogle razem.
– Nie musisz kupować kasku i gogli z jednej firmy.
– Duże gogle nie oznaczają najlepszej widoczności dla każdego. Co nam z niej, kiedy nie możemy oddychać?
– Producenci oferują ten sam model w różnej wielkości np. Uvex Downhill jest także w rozmiarze S, POC Fovea posiada wersję mid.
– Kategoria szyb jest oznaczona od 0 do 4. Kategoria 0 to przeźroczysta szyba na jazdę nocną , przy czym 4 to ciemna szyba , która najlepiej sprawdza się na dużych wysokościach w pełnym słońcu.
– Najbardziej uniwersalna szyba to S2.
– Wygodnym rozwiązaniem są fotochromy lub szyby Variomatic. Mogą mieć różne zakresy: S1-2, S2-3 lub S1-3. Walorem jest uniwersalność, wadą może być trudność w natychmiastowym dostosowaniu do warunków, np. gdy wjeżdżamy w cień, a szyby nie zdążą się szybko rozjaśnić.
– Innym rozwiązaniem mogą być gogle z 2-ma szybami w zestawie najczęściej z ciemną i jasną szybą, ale musimy je sami zmieniać, choć zaletą jest to, że sami decydujemy jaką szybę wybierzemy danego dnia.
– Czy prawdą jest , że im droższa szyba tym lepsza widoczność? TAK! Na goglach nie oszczędzajmy!
– Producenci oferują gogle , które zapewniają absolutną pewność widzenia w każdych warunkach. Takie modele łączą szerokie pole widzenia z technologią poprawiającą kontrast oraz nasycenie kolorów np. Clarity, Prism, Colorvision, Chromapop (każda marka ma swoją nazwę), aby zapewnić najostrzejsze widzenie w różnych warunkach oświetleniowych. Specjalnie umieszczone otwory wentylacyjne w goglach minimalizują parowanie.

Niestety takie gogle kosztują nie mało, ale warto zainwestować dla własnego bezpieczeństwa.

Informacje

Twoje zakupy

Zamówienia dla Klienta

Realizujemy indywidualne zamówienia dla naszych Klientów. Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię rzeczy, sprzętu lub akcesoriów napisz do nas! Zrobimy wszystko by znaleźć i sprowadzić dla Ciebie poszukiwany element.

Komis sprzętu zimowego

W sezonie zimowym proponujemy naszym Klientom usługę komisową. Przyjmujemy w komis narty (zarówno juniorskie jak i seniorskie), kije, akcesoria narciarskie. Dajemy możliwość zostawienia swojego sprzętu w rozliczeniu przy zakupie sprzętu nowego, lub wymiany na używany. Z dopłatą z naszej strony, lub Klienta

Dane kontaktowe

Ekspert-Sport
Ryszard Filarski
43-300 Bielsko-Biała
ul. Krakowska 464

tel.: +48 33 814 05 19
      +48 33 815 14 90
      +48 504 020 199

PKO BP S.A.
65 1020 1390 0000 6902 0418 2259
Regon: 072376433
NIP: 5471886230

sklep@ekspert-sport.pl

2023 © Ekspert-Sport Ryszard Filarski. Wszystkie prawa zastrzeżone.