Rowery MTB, czyli Mountain Terrain Bikes, to po prostu rowery górskie. Zostały one stworzone po to, by sprostać jeździe nawet w najtrudniejszych warunkach oraz w najbardziej wymagającym terenie. Jakie dokładnie mają zalety, a także w jakich sytuacjach szczególnie się sprawdzają?

Charakterystyka rowerów MTB

Rowery górskie cechują się:

  • wzmocnioną ramą,
  • większym prześwitem ponad pedałami, aniżeli w rowerach szosowych,
  • solidnymi hamulcami,
  • dobrą amortyzacją,
  • dużymi i szerokimi kołami.

Z takie budowy wynika szereg konkretnych zalet, m.in. to, że rowery MTB doskonale sprawdzają się – zgodnie z nazwą – w terenach górskich. Chodzi tu głównie o podjazdy, a także nienajlepszej jakości drogi.

Jakie są największe zalety rowerów MTB?

Jedną z największych zalet opisywanych modeli jest to, że są bardzo uniwersalne. Dzięki temu można na nich jeździć zarówno po drogach asfaltowych, jak i w trudniejszym terenie. Jeśli więc ktoś dysponuje ograniczonym budżetem, a chce cieszyć się z jazdy na rowerze zarówno w okresie wakacyjnych wypraw, jak i do pracy, powinien zdecydować się właśnie na rower MTB.

Kolejnym atutem jest wygoda jazdy. Rowery MTB są przystosowane do tego, by jak najlepiej wybierać nierówności, dlatego też jazda nimi jest po prostu bardzo komfortowa. Są ponadto bezpieczne, co zawdzięczają hydraulicznym hamulcom tarczowym.

Pokonywanie zakrętów jak na kolarzówce

Warto wspomnieć również o kolejnej cesze rowerów MTB, a mianowicie o większych kołach, które gwarantują znakomitą zwrotność oraz stabilność na zakrętach. Dzięki temu jazda jest nie tylko bezpieczniejsza, ale również przyjemniejsza. Właśnie dlatego dedykowane są wszystkim sympatykom rekreacyjnej jazdy jednośladami.

Jak dobrać rower MTB?

Rowery górskie to ogólna kategoria, w której można wyróżnić wiele innych rodzajów, w tym m.in. modele cross-country, downhill czy freeride. Właśnie dlatego przed zakupem warto albo skontaktować się ze specjalistą lub przy zakupach internetowych dokładnie czytać opisy poszczególnych modeli. Dzięki temu łatwiej będzie dopasować konkretny wariant do swoich potrzeb.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy w zakresie wyboru roweru MTB, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Chętnie wesprzemy w wyborze i dobierzemy odpowiedni wariant, zarówno pod względem charakterystyki, jak i ceny.

Informacje

Twoje zakupy

Zamówienia dla Klienta

Realizujemy indywidualne zamówienia dla naszych Klientów. Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię rzeczy, sprzętu lub akcesoriów napisz do nas! Zrobimy wszystko by znaleźć i sprowadzić dla Ciebie poszukiwany element.

Komis sprzętu zimowego

W sezonie zimowym proponujemy naszym Klientom usługę komisową. Przyjmujemy w komis narty (zarówno juniorskie jak i seniorskie), kije, akcesoria narciarskie. Dajemy możliwość zostawienia swojego sprzętu w rozliczeniu przy zakupie sprzętu nowego, lub wymiany na używany. Z dopłatą z naszej strony, lub Klienta

Dane kontaktowe

Ekspert-Sport
Ryszard Filarski
43-300 Bielsko-Biała
ul. Krakowska 464

tel.: +48 33 814 05 19
      +48 33 815 14 90
      +48 504 020 199

PKO BP S.A.
65 1020 1390 0000 6902 0418 2259
Regon: 072376433
NIP: 5471886230

sklep@ekspert-sport.pl

2023 © Ekspert-Sport Ryszard Filarski. Wszystkie prawa zastrzeżone.