Zima coraz bliżej, a wraz z nią czas na białe szaleństwo i szusy na śniegu. To ostatni gwizdek, aby sprawdzić naszą szafę i uzupełnić nasz sprzęt narciarski. Tak, aby nasza biała przygoda była czasem spędzonym w sposób wymarzony i niepowtarzalny. Rynek daje nam możliwość wyboru wymarzonego zestawu narciarskiego. Na sklepowych półkach można znaleźć mnóstwo różnorakich modeli nart, butów, kasków i wszelkiego rodzaju sprzętu narciarskiego. I ot pytanie co wybrać?? Poza kolorystycznym i stylistycznym podejściem do tematu, pamiętajmy ,że nie każda narta i nie każdy but jest dla każdego.

Zacznijmy zatem od podstaw, a podstawą narciarstwa jest but narciarski. Jego dobór to najistotniejsza kwestia. But to silnik, który napędza naszą nartę. Musi być bardzo dobrze dopasowany, a jednocześnie komfortowy. Dobierając buta należy odpowiednio zmierzyć stopę, jej długość i szerokość. Oszacować odpowiednio wagę i umiejętności narciarza i w ten sposób dobrać buta, który będzie dla niego odpowiedni na długość i miał odpowiednią twardość tzw.: FLEX. Buty dzielimy na te bardziej dla miłośników sportowej jazdy (RACE), jak i dla osób, które cenią uniwersalność jazdy (ALLMOUNTAIN). Obecna technologia pozwala nam PERSONALIZOWAĆ większość dostępnych butów na rynku, czyli wymodelować anatomicznie skorupę buta do naszej stopy. Jest to bardzo ważny proces ze względu na wygodę użytkowania i całodzienny komfort jazdy na stoku. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie, tak aby wilk był syty (dobre dopasowanie) i owca cała (dobra cena).

Kolejnym elementem, bez którego w stu procentach narciarstwo by nie istniało są oczywiście narty. Długie, krótkie, wąskie, szerokie, twarde, miękkie. Tylko co do czego? Z nartami sprawa jest nieco ułatwiona, narty nie gniotą i nie są za luźne. Wygląda to tak, że czym nasza jazda jest lepsza tym narta powinna być twardsza, a dla początkujących adeptów narciarstwa oczywiście miększa. Narty wąskie są bardziej agresywne i kochają przygotowaną trasę, porządny sztruks. Zaś czym szersza narta tym jej możliwości poruszania się po mniej przygotowanych warunkach terenowo – śniegowych są lepsze. Narty zatem dzielimy też w dużej mierze na kategorie takie jak RACE, ALLMOUNTAIN. Oczywiście nie zapominajmy o nartach do FREESTYLE przeznaczonych dla miłośników akrobacji, czy FREERIDE dla kochających puchy. Są też SKITURY i oczywiście linia nart dla Pań. Narty mają różne promienie skrętu. W zależności od tego, czy wolimy kręcić na stoku, czy też kochamy duże prędkości, możemy wybrać nartę slalomową, gigantową czy też bardziej uniwersalną o promieniu skrętu pomiędzy tymi dwoma. Każdy producent dopieszcza swoje zabawki, tak, aby dana narta była tą najlepszą i najpiękniejszą. Duży wybór modeli nart pozwala zatem znaleźć nam te wymarzone deski.

A gdy mamy już buty i narty to czas na akcesoria. TUTAJ PAMIĘTAJMY ŻE JAZDA W KASKU JEST OBOWIĄZKIEM!!. Przydadzą się też odpowiednie kije, rękawice, gogle. Aby było nam ciepło warto zadbać o odpowiednią odzież. Ciepła kurtka i spodnie o dobrych parametrach sprawią ,że dzień na nartach będzie o wiele przyjemniejszy. Dzięki odpowiedniej bieliźnie nasza skóra będzie sucha, a dobre skarpety zniwelują ryzyko obtarć w butach. Zostaje tylko wybór odpowiedniego stoku i jazda 🙂

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego sklepu Ekspert – Sport, gdzie znajdziecie Państwo największy wybór nart, butów i akcesoriów narciarskich. Nasza ekipa profesjonalnie dobierze dla Państwa odpowiedni sprzęt i rozwiąże wszelkie problemy. Czeka na Państwa świat wymarzonego sprzętu narciarskiego w świetnych cenach.

Informacje

Twoje zakupy

Zamówienia dla Klienta

Realizujemy indywidualne zamówienia dla naszych Klientów. Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię rzeczy, sprzętu lub akcesoriów napisz do nas! Zrobimy wszystko by znaleźć i sprowadzić dla Ciebie poszukiwany element.

Komis sprzętu zimowego

W sezonie zimowym proponujemy naszym Klientom usługę komisową. Przyjmujemy w komis narty (zarówno juniorskie jak i seniorskie), kije, akcesoria narciarskie. Dajemy możliwość zostawienia swojego sprzętu w rozliczeniu przy zakupie sprzętu nowego, lub wymiany na używany. Z dopłatą z naszej strony, lub Klienta

Dane kontaktowe

Ekspert-Sport
Ryszard Filarski
43-300 Bielsko-Biała
ul. Krakowska 464

tel.: +48 33 814 05 19
      +48 33 815 14 90
      +48 504 020 199

PKO BP S.A.
65 1020 1390 0000 6902 0418 2259
Regon: 072376433
NIP: 5471886230

sklep@ekspert-sport.pl

2023 © Ekspert-Sport Ryszard Filarski. Wszystkie prawa zastrzeżone.