Każdy wielbiciel jazdy na nartach wie, że wybór odpowiedniego sprzętu jest bardzo ważny. Narty dobieramy do naszych umiejętności, planowanych tras oraz do preferowanego sposobu jazdy. Narty race są jednym z modeli idealnych dla zaawansowanych narciarzy. W tym wpisie wyjaśniamy, kiedy warto rozważyć ich zakup.

Czym charakteryzują się narty race?

Narty race umożliwiają szybką jazdę na stromych trasach z ubitym śniegiem. Zapewniają kontrolę nad torem jazdy i dobrą przyczepność w trudnych warunkach, na przykład na oblodzonych stokach. Jazda na tego typu nartach wymaga od narciarza dodatkowego nakładu siły przy skrętach oraz doskonałego opanowania techniki jazdy, np. wchodzenia w skręt, kontrolowania prędkości i jazdy na krawędziach.

Narty race występują w dwóch typach:

  • slalomowe są idealne dla narciarzy, którzy chcą zjeżdżać szybkimi, ciętymi skrętami. To krótkie narty o małym promieniu skrętu, który wynosi ok. 11-13 metrów,
  • gigantowe pozwalają na zjeżdżanie szerokimi łukami oraz rozwijanie dużych prędkości. Są dłuższe od nart slalomowych. Ich promień skrętu wynosi ok. 15-23 metry. Narty gigantowe są często wykorzystywane jako dodatkowa para nart.

Dla kogo przeznaczone są narty race?

Tego typu narty wykorzystają w pełni tylko doświadczeni narciarze. Osoby bez dobrej techniki jazdy i wieloletniej praktyki nie powinny decydować się na narty race, ponieważ są one trudne do opanowania dla laików. Takie narty są stosunkowo ciężkie, dlatego manewrowanie nimi wymaga wprawy. Narty slalomowe pozwalają na dynamiczną jazdę szybkimi skrętami, co oznacza dla narciarza spory wysiłek fizyczny. Mogą też wejść w drgania, więc tym bardziej liczy się odpowiednie przygotowanie narciarza i jego umiejętności. Narty race umożliwiają swobodne szusowanie na przygotowanych stokach oraz jazdę na tyczkach – wykorzystuje się je w amatorskich zawodach. Zaawansowani narciarze mogą wybierać dłuższe narty race, ponieważ będą w stanie zapanować nad rozwijaną przez nie prędkością. Narty gigantowe najlepiej wykorzystają narciarze lubiący jeździć po szerokich stokach, zapewniających przestrzeń do długich skrętów.

Informacje

Twoje zakupy

Zamówienia dla Klienta

Realizujemy indywidualne zamówienia dla naszych Klientów. Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię rzeczy, sprzętu lub akcesoriów napisz do nas! Zrobimy wszystko by znaleźć i sprowadzić dla Ciebie poszukiwany element.

Komis sprzętu zimowego

W sezonie zimowym proponujemy naszym Klientom usługę komisową. Przyjmujemy w komis narty (zarówno juniorskie jak i seniorskie), kije, akcesoria narciarskie. Dajemy możliwość zostawienia swojego sprzętu w rozliczeniu przy zakupie sprzętu nowego, lub wymiany na używany. Z dopłatą z naszej strony, lub Klienta

Dane kontaktowe

Ekspert-Sport
Ryszard Filarski
43-300 Bielsko-Biała
ul. Krakowska 464

tel.: +48 33 814 05 19
      +48 33 815 14 90
      +48 504 020 199

PKO BP S.A.
65 1020 1390 0000 6902 0418 2259
Regon: 072376433
NIP: 5471886230

sklep@ekspert-sport.pl

2023 © Ekspert-Sport Ryszard Filarski. Wszystkie prawa zastrzeżone.