Strona główna  •  Aktualności
12 października 2017

Dalbello DRS 110

 Na początku muszę przyznać, że do produktów marki Dalbello podchodziłem z dużą dawką dystansu. Jednak od czasu PANTERY nie pojawił się żaden but, który sprawiłby mi jakąś wielką niespodziankę. Tym bardziej czuję zachwyt po zmierzeniu nowego DRS 110, który zainspirował mnie do napisania tego tekstu.

Po wizycie naszego opiekuna Dominika z firmy SAT (dystrybutor m.in. Volkl, Dalbello, Marker), postanowiliśmy (zostaliśmy przekonani) do zamówienia nowego produktu firmy jakim jest model DRS. Podchodząc bardzo sceptycznie do tematu zamówiliśmy dany model o flexie 110 i w małej ilości na próbę. Nie byliśmy pewni, czy tak zachwalany produkt przez Dominika będzie też taki w rzeczywistości. Minął czas, a w naszym sklepie pojawiła się dostawa, a w niej pierwszy DRS w naszej kolekcji. Pospiesznie wyciągłem nowego DRS-a z pudełka i pierwsze wrażenie bez szału. But wygląda zwyczajnie, przypomina mi bardzo w budowie skorupy model LANGE RS. Pierwsza myśl była taka, że Dominik jest świetnym handlowcem, a my mamy kolejny powtarzalny but za niepowtarzalne pieniądze. No cóż, nie przekonam się dopóki nie przymierzę. Biorę więc 27,5 do ręki i zakładam na nogę. Robi się ciasno, natomiast but zakłada się dobrze, zapinam je na pierwsze żeberka na klamrze, wchodzę w pozycję narciarską i.... Panie, Panowie -> WOW!! Cały świat zawirował i zmienił się o 180 stopni. Co to za but?? Trzymanie w bucie po lekkim zapięciu mogę porównać do najlepszych butów zawodniczych. Tutaj zwracam uwagę na to, że moja stopa należy do tych średnich jeśli chodzi o szerokość, a sam już bardziej jeżdże na dziko po puchu i rzadko kiedy zakładam coś zawodniczego na nogi. Tym większe moje zaskoczenie, że tak mi przypadł do gustu but z serii RACE. Zdziwienie tym większe, że znacznie węższe buty nie dawały mi takiego trzymania jak DRS. I tu wracam do mojego porównania z modelem LANGE. Nie ujmująć takiej legendzie jak piękny niebieski LANGE RS, muszę przyznać, że Dalbello pozamiatało tworząc perełkę dla każdego miłośnika betonu na nodze. Mam nadzieję, że na stoku ten but sprawi mi również tyle frajdy, a w połączeniu z RACETIGER od Volkl sprawi, że poczuję się jak mistrz świata. Zimo przybywaj !! A więcej o bucie na pewno napiszę po pierwszych szusach :)

P.S. Dominiku prosimy o jak nawięcej tak złotych rad jak ta, żeby zamówić tego buta !!

But w naszym sklepie jest dostępny  w twardości 110

Szerokość skorupy to 98 mm.

 

 

 

Newsletter • Zapisz się na listę mailingową •

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij